Co jest grane

Szybka piłka, bo ustatkowani gracze czasu nie mają – ani napić się w spokoju chłodnego piwka, ani tym bardziej śledzić setek stron, podejmujących interesującą ich tematykę gier wideo.

Wychodzimy więc naprzeciw, w bardzo krótkim tekście podsumowując dzisiejsze wydarzenia w branży gier wideo. Solidarnie jednak ostrzegamy – jeśli szukasz informacji o pojawieniu się nowej postaci w kolejnej odsłonie znanej serii bijatyk tudzież interesuje Cię upgrade koloru czapki dowolnego RPG-owego bohatera, zdecydowanie trafiłeś pod zły adres!


#1

W internecie opublikowane zostały trailery zapowiedzianej w ubiegłym roku gry Steel Rats od rodzimego Tate Multimedia. Zapowiada się solidna dawka akcji w połączeniu z karkołomnymi ewolucjami wykonywanymi na motocyklu.

#2

Brytyjski Financial Times opublikował listę najszybciej rozwijających się firm w Europie, w pierwszej setce których odnajdziesz CD Projekt plasujący się na 51 pozycji. Za kryterium oceny zostało uznane tempo wzrostu przychodów w latach 2013-2016.

Do jednak nie koniec niespodzianek. Cały zysk, jaki spółka CD Projekt pozyskała w 2017 rok, chce przekazać na produkcję i rozwój Cyberpunka 2077. Oznacza to, że akcjonariusze, którzy liczyli na dywidendę (część zysku spółki wypłacanego posiadaczom akcji) będą musieli najpewniej obejść się smakiem.

#3

Grałeś kiedyś w Super Mario Bros.? Też pytanie! Jednak najpewniej nigdy nie słyszałeś o… Jelly Mario Bros. Jest to wyjątkowa w swoim majestacie gra przeglądarkowa, która pozwala wczuć się w Mariana na ostrym kwasie. Jeśli dodatkowo masz ochotę zaliczyć dzisiaj kilka luf w doborowym towarzystwie, tym bardziej polecamy jej sprawdzenie.

#4

Już za dwa dni w sklepach sieci Biedronka rozpocznie się kolejna promocja na gry wideo. Tym razem przecenionych zostanie ponad 70 produkcji na różnorodne konsole – od obecnej generacji począwszy, na poprzedniej oraz komputerach osobistych kończąc. Promocja potrwa do 24 kwietnia włącznie, aczkolwiek proponujemy zaatakować dyskonty jeszcze w tym tygodniu, póki towar będzie dostępny na półkach.

#5

Na koniec pierwszej odsłony naszego zestawienia prezentujemy gorący jeszcze devlog z gry God of War, w którym zdolni programiści z Santa Monica Studio prezentują m.in. system progresji oraz kustomizację zbroi głównego bohatera.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.