Co jest grane

Szybka piłka, bo ustatkowani gracze czasu nie mają – ani napić się w spokoju chłodnego piwka, ani tym bardziej śledzić setek stron, podejmujących interesującą ich tematykę gier wideo.

Wychodzimy więc naprzeciw, w bardzo krótkim tekście podsumowując dzisiejsze wydarzenia w branży gier wideo. Solidarnie jednak ostrzegamy – jeśli szukasz informacji o pojawieniu się nowej postaci w kolejnej odsłonie znanej serii bijatyk tudzież interesuje Cię upgrade koloru czapki dowolnego RPG-owego bohatera, zdecydowanie trafiłeś pod zły adres!


#1

W internecie opublikowane zostały trailery zapowiedzianej w ubiegłym roku gry Steel Rats od rodzimego Tate Multimedia. Zapowiada się solidna dawka akcji w połączeniu z karkołomnymi ewolucjami wykonywanymi na motocyklu.

#2

Brytyjski Financial Times opublikował listę najszybciej rozwijających się firm w Europie, w pierwszej setce których odnajdziesz CD Projekt plasujący się na 51 pozycji. Za kryterium oceny zostało uznane tempo wzrostu przychodów w latach 2013-2016.

Do jednak nie koniec niespodzianek. Cały zysk, jaki spółka CD Projekt pozyskała w 2017 rok, chce przekazać na produkcję i rozwój Cyberpunka 2077. Oznacza to, że akcjonariusze, którzy liczyli na dywidendę (część zysku spółki wypłacanego posiadaczom akcji) będą musieli najpewniej obejść się smakiem.

#3

Grałeś kiedyś w Super Mario Bros.? Też pytanie! Jednak najpewniej nigdy nie słyszałeś o… Jelly Mario Bros. Jest to wyjątkowa w swoim majestacie gra przeglądarkowa, która pozwala wczuć się w Mariana na ostrym kwasie. Jeśli dodatkowo masz ochotę zaliczyć dzisiaj kilka luf w doborowym towarzystwie, tym bardziej polecamy jej sprawdzenie.

#4

Już za dwa dni w sklepach sieci Biedronka rozpocznie się kolejna promocja na gry wideo. Tym razem przecenionych zostanie ponad 70 produkcji na różnorodne konsole – od obecnej generacji począwszy, na poprzedniej oraz komputerach osobistych kończąc. Promocja potrwa do 24 kwietnia włącznie, aczkolwiek proponujemy zaatakować dyskonty jeszcze w tym tygodniu, póki towar będzie dostępny na półkach.

#5

Na koniec pierwszej odsłony naszego zestawienia prezentujemy gorący jeszcze devlog z gry God of War, w którym zdolni programiści z Santa Monica Studio prezentują m.in. system progresji oraz kustomizację zbroi głównego bohatera.