Death Stranding

Liroy śpiewał niegdyś, że piątek jest tygodnia końcem i początkiem. My powoli zbliżamy się do końca trailerów z E3, po cichu wypatrując początku weekendu.

POLSKA

#1

Kiedy przepytywaliśmy ambitną ekipę Movie Games o powstającej wówczas grze Lust of Darkness, nikt z nas nie sądził, że jej koszty produkcji zwrócą się w ciągu zaledwie 24 godzin od chwili jej premiery na Steamie. Nie dziwi więc decyzja o przygotowaniu się do wydania wersji konsolowych – do ogłoszonego wcześniej planu wydania tytułu na Nintendo Switch dołączyły wersje na Xboksa One i PlayStation 4. Gratulujemy!

ŚWIAT

#2

Nie sądziliśmy, że dożyjemy czasów, w których Beyond Good & Evil 2 ujrzy światło dzienne. Gra wypatrywana, kasowana, wznawiana – wreszcie jest! Czy sprosta oczekiwaniom? Z pewnością nie, za dużo czasu minęło. Ale trzymamy kciuki, aby była poprawna i stworzona zgodnie z obecnymi standardami.

#3

Skull & Bones to tytuł, co do którego nie mieliśmy żadnych oczekiwań. A tymczasem trailer dostarcza, opierając się na wykorzystywanym, ale jeszcze nie wyeksploatowanym temacie piratów. Z jednej blisko do serii Assassin’s Creed i przygód Edwarda Conwaya, z drugiej to jednak całkiem nowe IP, które wierzymy – zaskoczy. A skoro już o flagowej serii Ubisoftu mowa…

#4

…prezentujemy trailer Assassin’s Creed Odyssey, przy okazji potwierdzając nasze obawy. To może nie rozczarowanie, a z pewnością odcinanie kuponów od niezwykle udanej, poprzedniej części serii.

#5

Hunt: Showdown zaskoczyło nas klimatem, dobrym wykonaniem trailera, trudno uchwytną duszą już na tym etapie. Wręczamy zatem bilet zaufania, prezentując stosowny materiał poniżej. Gra na tę chwilę znajduje się w fazie Early Access, będąc sukcesywnie przez Crytek rozwijaną.

#6

W tym miejscu każdy komentarz jest zbędny. Po prostu odpal poniższej zamieszczony film…

#7

Ghost of Tsushima zaskoczył! Głównie fanów Tenchu, Way of the Samurai oraz Onimushy – klimatem, wykonaniem, długo wyczekiwanym powrotem gier do czasów feudalnej Japonii. Czyżby czarny koń tegorocznego E3?

#8

Radujemy się (przy whisky) i modły dziękczynne wznosimy przez zapowiedź remake’u Resident Evil 2. W dodatku tak wyglądającego! Jeśli pamiętasz czasy pierwszej odsłony PlayStation, dwupłytowe wydanie gry pozwalające wcielać się w różne postacie i wyjątkowy w każdym calu system save’ów – nie możesz nie mieć tej pozycji.

#9

Death Stranding to wciąż gra-zagadka. Chociaż dzieje się wokół tej pozycji coraz więcej, zaskakuje niedopowiedzeniami, aczkolwiek wiemy, że masz w niej odczuć niczym nieskrępowaną wolność. Nie znamy założeń, znamy za to głównego reżysera, który może tak samo zaskoczyć negatywnie, jak i pozytywnie. Pozostaje czekać na jej wydanie (2019?) i przekonać się osobiście.

#10

Czy Spiderman wzorem komiksów wciąż pozostanie franczyzą dla dzieciaków? Patrząc na poniżej umieszczony materiał filmowy z rozgrywki, można mieć ku temu pewne obawy. Na szczęście jesteś już dorosły, więc nawet bez dziecka obok, wciąż powinieneś bawić się co najmniej dobrze ogrywając wspomniany tytuł.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.