Larian robi Baldur's Gate III!

Dokonało się.

Teaser wypuszczony przez belgijskiego twórcę cRPG-ów, Larian Studios, w pierwszej chwili sugerował, że nadchodzi trzecia część Divinity: Original Sin. Szybko jednak podłapano, że być może chodzi o inny, wybitny tytuł: kontynuację kultowego Baldur’s Gate. Larian potwierdziło to oficjalnie, wypuszczając logo produkcji i klimatyczny, dość obrzydliwy trailer.

Zwiastun i logo sugerują, że tym razem będziesz stawiał czoła Illithidom. Kałamarnice to wzorowani na lovecraftowskiej mitologii pożeracze umysłów. Tron Bhaala, dodatek do Baldur’s Gate II, dość definitywnie zakończył wątek Dzieci Bhaala i ich kompanów. Trudno więc stwierdzić, czy “trójka” będzie kontynuacją sagi albo czy zobaczymy jeszcze Minsca, Viconię czy Edwina. Larian otworzyło już stronę internetową, ale wciąż czekamy na informacje dotyczące… w zasadzie wszystkiego, wliczając w to datę premiery i platformy.

Illithidzi będą antagonistami w nowej grze Larian

Larian to na pewno fantastyczny wybór. Divinity: Original Sin II to gra wybitna – należy do top 5 najlepszych tytułów cRPG ostatnich 10 lat. Wiele zawdzięcza zresztą szczególnie drugiej części Wrót Baldura. “Dwójka” wciąż pozostaje najambitniejszą grą BioWare pod względem struktury, eksperymentów z otwartym światem i konsekwencjami czynów.

Czekamy z wypiekami!

Autor Jacek Wandzel

Dawniej student projektowania gier na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, przez chwilę nawet doktorant. Kurator gier wideo katowickiego festiwalu Ars Independent. Wierny fan Hideo Kojimy, Chrisa Avellone'a, Yoko Taro i Shigesato Itoiego. Podobno napisał kiedyś tekst, który miał mniej niż 13 000 słów, ale plotka ta pozostaje niepotwierdzona. Ustatkowany Gracz. Z twarzy.