mafia 2 definitive edition

Remaster Mafii II delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia i nie chodzi tylko o błędy techniczne.

Gracze są niezadowoleni z tego co widzą w Mafii II: Definitive Edition, bo choć odświeżenie miało na celu poprawę tekstur, oświetlenia czy wydajności, to chyba w niektórych aspektach coś poszło nie tak. Na forach można przeczytać o zgłaszaniu przeróżnych błędów technicznych, kiedy np. na ekranie nie pojawiają się przyciski interakcji lub bohater utknął gdzieś na dobre. W takich przypadkach wymagany był restart misji i ponowna rozgrywka.

Kolejnym problemem jest wydajność, bo choć Mafia II działa na PS4 Pro w 60 klatkach na sekundę, to jednak często płynność spada poniżej tej liczby. Z kolei dźwięk w przerywnikach filmowych jest zdecydowanie głośniejszy niż w samej rozgrywce, co niektórzy prezentują w filmikach na YouTube. Czyżby twórcy “na szybko” chcieli odrestaurować tę część? Chyba nie na taki remaster liczyli gracze i miejmy tylko nadzieję, że Mafia: Ostateczna Edycja będzie w lepszej kondycji.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.