Muzyka z gier

26-27 października 2018 muzyka z serii Grim Fandango, Diablo, World of Warcraft, StarCraft, Ori and the Blind Forest i Heroes of Might and Magic zabrzmi na scenie wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki podczas pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego w całości soundtrackom z gier wideo. Fajnie, co nie? ;)

Zainteresowanych czekają nie tylko cztery wspomniane koncerty, ale również spotkania z kompozytorami, warsztaty i branżowe dyskusje. W trakcie wspomnianych dwóch dni, na głównej scenie wystąpi łącznie kilkuset muzyków oraz oddany zostanie swoisty muzyczny hołd nietuzinkowej grze przygodowej Grim Fandango, która świętuje w tym roku swoje 20-lecie. Ponadto słuchacze przeniesieni zostaną w magiczny świat Ori and the Blind Forest. Organizatorzy nie zapomną również o The Symphony of the Storm, monumentalnym dziele składającym się z trzech suit: pierwszej – poświęconej w całości niezwykle popularnej serii Diablo, drugiej – prezentującej melodie z cyklu World of Warcraft oraz trzeciej – zawierającej utwory znane z obu części StarCraft.

Jak zapewniają organizatorzy z portalu gamemusic.pl, ideą festiwalu jest nie tylko możliwość wysłuchania ulubionych melodii z gier na żywo w wersji akustycznej, ale także szansa spotkania kompozytorów, udziału w warsztatach i prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych:

„Stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na świecie. Dzięki temu muzyka może być tam odbierana w sposób niezakłócony sztucznym nagłośnieniem. Bardzo zależy nam na tym, by festiwal był również miejscem edukacji, gdzie fani mają możliwość zapoznania się z procesem powstawania muzyki do gier, ale też forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów.”

Ten wyjątkowy koncert będzie miał miejsce w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 69 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Bilety uprawniające do uczestnictwa w sesjach meet & greet można nabyć od 179 zł. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu zaczynają się od 499 zł.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.