gta 5

Ile to już kopii Grand Theft Auto V znalazło swoich właścicieli?

Take-Two udostępniło aktualizację danych dotyczących sprzedaży swoich dwóch największych marek. Okazuje się, że sprzedaż GTA V wcale nie zwalnia i po siedmiu latach od premiery na świecie sprzedano już 130 mln egzemplarzy. Gangsterskie przygody trójki bohaterów pobiły swój poprzedni rekord i są obecnie najlepiej sprzedającą się grą dekady.

Drugi wielki tytuł to western Red Dead Redemption II mający już na koncie 31 mln sprzedanych kopii, a Borderlands 3 może pochwalić się sprzedażą na poziomie 10 mln sztuk. Tak dobre ogólne wyniki finansowe to także zasługa mikrotransakcji (nadal na topie jest GTA Online przed RDR Online) i wciąż dobrej sprzedaży leciwych produkcji.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.