xbox series x

Dość zaskakująco Microsoft podczas The Game Awards 2019 zapowiedział swoją nową platformę – Xbox Series X. Co wiadomo o nowym sprzęcie?

Nie Project Scarlett, nie Anaconda ale Series X to najnowsza konsola Microsoftu. Podczas rozdania nagród można było zobaczyć wygląd sprzętu i pierwszy zwiastun tej niezwykle mocnej platformy do grania. Gry mają działać w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K, a nawet w 8K i 120 fps. Wygląd zewnętrzny przypomina nieco PC, “pudło” ma szerokość kontrolera i może być ustawione pionowo lub poziomo.

Xbox Series X jest 4 razy potężniejszy od Xbox One X, a dysk SSD wyeliminuje lub mocno skróci czasy uruchamiania i ładowania gier. Nowa konsola Xbox umożliwia jednoczesne korzystanie z wielu gier, szybkie przełączanie się między nimi i wsteczną kompatybilność. Platforma wspierana jest obecnie przez 15 zespołów developerskich tworzących ekskluzywne produkcje z Hellblade 2 na czele. Kontroler bardzo przypomina poprzednią wersję, jedynie krzyżak wydaje się bardziej funkcjonalny.

Wszystko to brzmi bardzo interesująco i rozpala apetyty graczy, więc teraz wypada czekać na ruch Sony. Czy PlayStation 5 wypadnie lepiej i bardziej kusząco?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.