Sony PlayStation 5

Dołożono kolejną cegiełkę do spekulacji na temat PlayStation 5. Na stronie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawił się poprawiony patent złożony przez Sony Interactive Entertainment. Japończycy zarejestrowali nową wersję ikonicznego kontrolera DualShock.

PlayStation 5

Układ pada w dokumentacji pozostał bez drastycznych zmian, choć nie bez innowacji. Ma on bowiem zawierać ekran dotykowy zajmujący dużą część kontrolera. Eksperymenty Sony w tym kierunku mają oczywiście sens w związku z obecnością panelu dotykowego na DualShocku 4.

Nie należy tego jednak traktować jako potwierdzenia designu, jaki ujrzymy przy okazji premiery PlayStation 5. Patenty są rejestrowane w celu ochrony pomysłów i projektów. Z kolei w 2016 roku pojawiły się informacje o innym patencie Sony, po którym przewidywano nowego pada; ostatecznie znalazły się w nim prototypowe ilustracje różnych wersji DualShocka 4.

Autor Jacek Wandzel

Niegdyś student projektowania gier na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, teraz doktorant. Kurator gier wideo katowickiego festiwalu Ars Independent. Wierny fan Hideo Kojimy, Chrisa Avellone'a, Yoko Taro i Shigesato Itoiego. Jeśli spotkasz go na żywo, przygotuj się na awanturę o to, że nie oglądasz JoJo's Bizarre Adventure / nie ukończyłeś Red Dead Redemption II. Podobno napisał kiedyś tekst, który miał mniej niż 13 000 słów, ale plotka ta pozostaje niepotwierdzona. Ustatkowany Gracz. Z twarzy.