PlayStation Plus - maj 2020

Sony ujawniło gry wchodzące w skład majowej oferty PlayStation Plus.

W tym miesiącu posiadacze abonamentu otrzymają dostęp do dwóch produkcji: Overcooked oraz What Remains of Edith Finch. Pierwsza to kulinarna gra akcji wydana w 2016 roku autorstwa Ghost Town Games. Celem gry jest przygotowywanie dań przy pomocy z góry określonych receptur. Druga pozycja to obowiązkowa gra przygodowa, która jest zbiorem historii pewnej rodziny, na którą padła tajemnicza klątwa. Paradoksalnie to nie żaden z jej członków jest głównym bohaterem rzeczonej produkcji a… zresztą, nie będę zdradzał szczegółów. Wiedz jednak, że ze względu na jej nietuzinkowość – mocno ją polecam.

Obie produkcje będą dostępne do pobrania już 7 maja. Marcowe tytuły – Conan Exiles i The Surge – znikną z oferty dzień wcześniej.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.