the surge 2

Już za kilkanaście dni premiera The Surge 2, więc warto sprawdzić najważniejsze informacje odnośnie niemieckiego sequela.

Ekipa Deck13 wysłuchała graczy i tworząc drugą część The Surge zmieniła nieco kwestii i dodała kilka nowości. Pewne jest jedno – ponownie nie będzie łatwo w walce, a cierpliwość i przemyślane ciosy będą stanowić podstawę gameplay’u. Pora na przypomnienie kilku informacji.

  • The Surge 2 ukaże się 24 września 2019 roku na PlayStation 4, Xboksa One i PC.
  • Akcja ma miejsce w Jericho City, bardziej kolorowym ujęciu miejscówki niż miało to miejsce w poprzedniej odsłonie. Produkcję charakteryzuje klimat science fiction, egzoszkielet i jego ulepszenia oraz starcia z użyciem broni białej.
  • Rozgrywka ukazana z widoku TPP będzie bardzo podobna do walki z poprzedniej części, jednak twórcy postanowili wprowadzić nieco urozmaiceń. Pojawią się kierunkowe parowania, wybór ulepszonych dronów czy kolekcjonowanie pancerza po zabitych przeciwnikach.
  • W The Surge 2 jesteś tym co zabijesz i z pewnością niektóre zestawy pancerza czy broni będą pasowały bardziej do kolekcji niż inne. Większość z napotkanych wrogów może mieć coś interesującego odnośnie pancerza czy innych przydatnych przedmiotów i dlatego warto po udanej walce sprawdzić ekwipunek.
  • Twórcy stawiają na zdecydowanie dłuższą rozgrywkę niż miało to miejsce w pierwszej części, proponując tezę o fabule dłuższej niż 25 godzin. Jeśli skupisz się tylko na fabularnych wątkach i totalnie linowej rozgrywce średnio kampania trwać ma 25 godzin. Jednak czas ten znacznie się wydłuży przy zaglądaniu w zakątki i ogólnie szczegółowej eksploracji. Ponadto developer obiecał wiele ekranów z napisem “game over”, co nie powinno być wielkim zaskoczeniem.
  • Możesz liczyć na długie grzebanie w ekwipunku, trudne starcia i walkę z ogromnymi futurystycznymi bossami.
  • Multiplayer: brak

Materiały z gry:

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.