project resistance

Coś ciekawego zaczyna się dziać odnośnie nowej odsłony serii Resident Evil. Twórcy z Capcom ujawnili tajemniczy Project REsistance.

Capcom w pocie czoła pracuje przy Resident Evil 3 Remake i tajemniczym Project REsistance. Twórcy już przygotowują się na zapowiedź gry, która będzie miała miejsce 9 września, na kilka dni przed targami Tokyo Game Show 2019.

Na japońskiej imprezie będzie pokazane znacznie więcej – pierwszy fragment rozgrywki. Choć do tego czasu trzeba uzbroić się w pokłady cierpliwości, to nieco więcej informacji ujawnił użytkownik 5eye-samurai na Reddit. Zaprezentowane zrzuty ekranu z nadchodzącego trailera będą ciosem dla fanów straszenia, bo wiele wskazuje na to, że najnowszy RE będzie kooperacyjną grą akcji. Czyżby twórcy zauważyli wielką popularność i popyt na gry w stylu ostatniego World War Z?

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe to na nic zdały się dobre wyniki sprzedaży Resident Evil 7, a zmiana nazwy oznacza kolejny skok w bok studia Capcom. Project REsistance pojawi się prawdopodobnie w 2020 roku na PlayStation 4, Xboksa One i PC.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.