resident evil 2

Seria Resident Evil miała swoje wzloty i upadki, jednak ogólnie to rewelacyjna marka japońskiego developera. Capcom podał wyniki sprzedaży wszystkich części.

Raport roczny znanej firmy za 2019 rok ujawnił kilka interesujących liczb. Okazuje się, że cała seria Resident Evil do tej pory sprzedała się w imponującej liczbie 91 milionów egzemplarzy na całym świecie. Świetne wieści dotyczą również ostatniej wydanej odsłony – Resident Evil 2 Remake, która to trafiła do 4,5 miliona graczy.

W temacie rekordzistów to trzeba wspomnieć o Resident Evil 5, a jej wynik to niesamowite 11 milionów sprzedanych sztuk. Tak ogromne liczby wcale nie dziwią, że firma wciąż stawia na tę markę – w produkcji są kolejne tytuły takie jak Project REsistance, Resident Evil 8 czy Resident Evil 3 Remake (krążą plotki).

Fani Resident Evil nie powinni narzekać i mieć nadzieję na wiele kolejnych lat wsparcia tej nieśmiertelnej serii.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.