ps vita

Niestety ale PlayStation Vita konkretnie “wyleczyła” szefów Sony z inwestowania w konsole przenośne. Japoński gigant aktualnie skupia się na PlayStation 5.

Choć dla wielu graczy PS Vita to udany sprzęt, jednak nie udało się tego potwierdzić w słupkach sprzedaży i ogólnego popytu. W wywiadzie dla serwisu Game Informer, dyrektor generalny Sony Interactive, Jim Ryan stwierdził, że choć Vita była pod wieloma względami genialna, a wrażenia z rozgrywki świetne, to jednak nie jest to biznes jaki aktualnie interesuje Sony.

Japońska firma odniosła ogromny sukces dzięki PlayStation 4 i to właśnie ta konsola pozwoliła gigantowi wrócić na szczyt w wielkim stylu. Teraz po zakończeniu produkcji PS Vity i kolejnej platformie z cyfrą 5 w nazwie wydaje się raczej jasne, że inwestowanie dotyczyć będzie tylko i wyłącznie w konsole stacjonarne.

Jestem wielkim fanem PS Vity i do teraz nie mogę zrozumieć tak okropnej śmierci sprzętu w wielkich męczarniach. Pierwsze tytuły ekskluzywne wielkich marek były bardzo udane (Killzone, Uncharted, Resistance), jednak coś poszło nie tak i ostatecznie przegrana ze sprzętem Nintendo pogrążyła handhelda Sony. Wielka szkoda.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.