HyperX Alloy FPS RGB test

HyperX Alloy FPS RGB to najnowsza propozycja amerykańskiego producenta sprzętu dedykowanego przede wszystkim graczom. Czy właśnie znalazłeś idealny prezent pod choinkę?

Każdy gracz doskonale wie, że porządna klawiatura to podstawa, jeśli chce się myśleć o komforcie. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych, oczywiście absolutnie rewolucyjnych technologii, bez których, jeszcze nie tak dawno, dało się grać, a dziś są przecież niezbędne. Na szczęście są jeszcze tacy, którzy stawiają sprawdzone rozwiązania, a dbają przede wszystkim o to, aby ich sprzętu używało się wygodnie. Panie i panowie, przedstawiam HyperX Alloy FPS RGB!

Wraz z klawiaturą dotarła do mnie podkładka pod nadgarstki, której HyperX Alloy FPS RGB nie ma w standardzie. Jej opis znajdziesz na końcu testu.

HyperX Wrist Rest

Zawartość opakowania i wygląd HyperX Alloy FPS RGB

W opakowaniu znajdziesz klawiaturę oraz kabel umożliwiający jej podłączenie do komputera. Do tego skromna instrukcja wyjaśniająca przede wszystkim jak korzystać z klawiszy funkcyjnych i na tym koniec.

Inżynierowie postawili na maksymalną prostotę. Tym sposobem dostałem klawiaturę, której bryła ogranicza się tylko do tego, aby utrzymać klawisze w ryzach. I bardzo dobrze, ponieważ bardzo często wszelkie dodatki są zbędne. Z tyłu znajdują się dwa porty. Pierwszy jest odpowiedzialny za zasilanie i komunikację z komputerem. Drugi umożliwia natomiast podłączenie i ładowanie telefonu komórkowego, tudzież tabletu.

Gdy wziąłem HyperX Alloy FPS RGB do ręki, od razu poczułem, że mam do czynienia ze sprzętem grubego kalibru. Ważącą ponad kilogram klawiaturę wyposażono w podkładki antypoślizgowe, które sprawiają, że doskonale trzyma się ona biurka. W trakcie intensywnych testów sprzęt ani razu nie przemieścił się po blacie, co w przypadku gier wideo ma niebagatelne znaczenie. Sama obudowa to połączenie plastiku z metalowym wierzchem, dzięki któremu nie ma obawy o jakiekolwiek uszkodzenia.

HyperX Alloy FPS RGB test

Użytkowanie HyperX Alloy FPS RGB

Bez wątpienia najważniejszym elementem każdej klawiatury są przełączniki odpowiedzialne przede wszystkim za szybkość jej działania. Zastosowane HyperX Alloy FPS RGB przełączniki Kailh Silver Speed sprawdzają się genialnie w grach wideo. Droga do ich aktywacji jest tak krótka, że słowo „speed” w nazwie pasuje idealnie. Nieco gorzej jest w przypadku pisania tekstów, szczególnie tych, gdzie wymagana jest dokładność i poprawność językowa. Dla sprawdzenia cały ten tekst powstał właśnie przy użyciu HyperX Alloy FPS RGB i niestety nie było to szczególnie miłe doświadczenie. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia ze sprzętem dedykowanym graczom, a nie pisarzom. Dużą zaletą przełączników Kailh Silver Speed jest ich w miarę cicha praca, co zapewnia spory komfort użytkowania także nocą, gdy reszta domowników smacznie śpi.

Klawiatura jest w pełni kompatybilna z aplikacją Ngenuity, którą właściwie trzeba mieć, jeśli chce się w pełni wykorzystywać możliwości HyperX Alloy FPS RGB. Z jej poziomu dostosujesz do własnych potrzeb i preferencji makra, wykorzystanie konkretnych klawiszy oraz podświetlenie. Jest też opcja importowania i eksportowania do pamięci hardware’u profili, jeśli takowy masz już stworzony. Klawiatura zapamiętuje maksymalnie trzy profile.

Podświetlenie wymaga kilku dodatkowych zdań, ponieważ twórcy HyperX Alloy FPS RGB postarali się, aby zarówno miłośnicy efektownych rozwiązań, jak i zwolennicy prostoty byli zadowoleni. Jeśli lubisz, gdy Twoja klawiatura przypomina pulpit dowódcy statku kosmicznego, możesz ustawić autorskie podświetlenie, nazwane efektem Płomienia HyperX. W ciemnych pomieszczeniu robi ono nieziemskie wrażenie. Osobiście zdecydowanie wolę mniej bijące po oczach luminacje, dlatego na stałe włączyłem standardowe, białe podświetlenie.

HyperX Alloy FPS RGB oferuje tryb gracza, co w praktyce oznacza, że po jego aktywacji zostaje wyłączony klawisz Windows, dzięki czemu nawet przy najbardziej emocjonujących rozgrywkach nie ma obawy o nieoczekiwane wyjście z gry.

HyperX Alloy FPS RGB test

Czy polecam HyperX Alloy FPS RGB?

Z czystym sumieniem – tak. Za około 300 PLN dostajesz bardzo solidną klawiaturę, która zapewni Ci spory komfort użytkowania, a doskonałej jakości przełączniki będą długo służyły. Rzeczony hardware ma właściwie wszystko, czego można oczekiwać od dobrej, gamingowej klawiatury.

HyperX Wrist Rest

HyperX Alloy FPS RGB nie ma żadnej podkładki pod nadgarstki, więc warto się w takową wyposażyć, jeśli myślisz o kilkugodzinnych sesjach przed ekranem monitora. HyperX Wrist Rest jest uszyta na miarę, idealnie pasując rozmiarem do testowanej wyżej klawiatury.

HyperX Wrist Rest test

Podkładkę wyposażono w żelową piankę zapamiętującą kształt Twoich nadgarstków, którą obleczono czarnym, przyjemnym w dotyku materiałem. Spód HyperX Wrist Rest to jedna, wielka podkładka antypoślizgowa. Dzięki temu nie ma najmniejszej szansy, aby akcesorium przemieściło się choćby o milimetr. Nie jest ono w żaden sposób przytwierdzane do klawiatury, co zapewnia pełną swobodę w użytkowaniu. Cena oscyluje w okolicach 100 PLN, co jest uczciwą ofertą.

HyperX Alloy FPS RGB i HyperX Wrist Rest

Oba opisane sprzęty, o ile podkładkę pod nadgarstki można takowym nazwać, tworzą zgrany duet, który jest bardzo dobrą, a w dodatku uczciwą propozycją dla każdego, kto poszukuje solidnego sprzętu. Jeśli aktualnie poszukujesz dla siebie klawiatury, albo inspiracji na dobry prezent – trafia się dobra okazja.

Test HyperX Alloy FPS RGB

Specyfikacja HyperX Alloy FPS RGB:

Typ klawiatury: mechaniczna
Łączność: przewodowa
Długość przewodu: 1,8 m
Podświetlenie: wielokolorowe, punktowe – każdy klawisz w innym kolorze, strefowe każda strefa w innym kolorze, regulowana jasność
Przełączniki: mechaniczne Kailh Silver Speed
Liczba klawiszy: 104
Interfejs: USB

Autor Adam Ginel

Adam to ustatkowany gracz z krwi i kości. Mąż, ojciec, a także wieloletni miłośnik elektronicznej rozrywki w formie wszelakiej. Gry wideo traktuje jako coś znacznie powyżej zwykłego hobby, wynosząc je ponad inne pasje – muzykę i książkę – dostrzegając jednocześnie, jak wiele mają one wspólnego z innymi sferami jego zainteresowań.