cd projekt red

Widząc, że sytuacja w Polsce w związku z koronawirusem jest coraz bardziej poważna, polskie studio CD Projekt RED postanowiło dołożyć i swoją cegiełkę do ratowania ludzi.

W poście oficjalnego konta twórców Wiedźmina na Facebooku można przeczytać o pomocy i współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem – Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Znany developer przekazał 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem — połowę tej kwoty jako CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT.

Twórcy jak mało kto znają się na produkcji gier jednak kupowanie sprzętu medycznego, masek czy kombinezonów to już nie ich działka. Z tego powodu polska firma zdecydowała się na współpracę z WOŚP. Twórcy podziękowali też całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem, którzy to z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczą o ludzkie życie.

Ekipa CD Projekt RED zaapelowała też do rodaków, aby potraktować poważnie to, co się dzieje wokół nas i słuchać zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Wielkie brawa dla polskiego developera, a my zostańmy w domu i nie dajmy się wirusowi.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.