Stadia

Wczoraj furorę zrobił pokaz platformy Stadia, jednak nie zaprezentowano zbyt wielu tytułów. Kto będzie tworzył gry dla Google?

Na scenie podczas GDC 2019 pojawili się przedstawiciele Ubisoftu, prezentując Assassin’s Creed Odyssey podczas rozgrywki na różnych urządzeniach. Stadia może liczyć też na wsparcie id Software i ich strzelaniny Doom Eternal działającej w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Na scenie pojawili się też przedstawiciele Tequila Softworks i Q-Games, co może oznaczać przyszłą produkcję gier na projekt Google. Poniżej zapis całej zapowiedzi nowej platformy do grania.

Głównym studiem będzie Stadia Games and Entertainment, a dowodzić nim będzie Jade Raymond, była producentka Assassin’s Creed. Google doskonale wie, że dobre tytuły najbardziej przyciągają graczy, więc potwierdziło wysłanie ponad 100 zestawów dla developerów.

Ile ekip odezwie się i będzie chciało współpracować tworząc gry na Stadię?

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.