witcher

Wydaje się, że twórcy serialu Wiedźmin wiedzą co robią i wszystko mają zapięte na ostatni guzik. Netflix zaczyna odliczanie do grudniowej premiery.

Wiedźmin od Netfliksa zapowiada się na konkretny serial, dopracowany w wielu aspektach. Premiera pierwszego sezonu (osiem odcinków) zaplanowana jest na 20 grudnia, więc Netflix zaczyna oficjalne odliczanie za pośrednictwem Twittera.

Rewelacyjnie wyglądające postaci na plakacie reklamującym serial tylko dowodzą o zaczynającej się na dobre akcji marketingowej. Poster przedstawia Geralta, Ciri i Yennefer na tle mapy świata oraz podpis “jeszcze miesiąc do premiery”.

Już wcześniej producentka jednoznacznie dała do wiadomości, że serial to adaptacja książek a nie gier. Okazuje się, że twórcy serialu postanowili iść w całkiem inną stronę niż produkcje CD Projekt RED. Poza tym, warto zaznaczyć, że Geralt, czyli Henry Cavill to wielki fan całego wiedźmińskiego uniwersum. Przeczytał wszystkie książki i grał we wszystkie gry z Geraltem na okładce.

Wiadomo już, że pojawi się drugi sezon serialu, a showrunnerka Lauren S. Hissrich potwierdziła materiał na aż siedem sezonów.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.