Ars Indepedent

Miło jest nam poinformować, że jak co roku patronujemy niezwykłemu wydarzeniu na rodzimej scenie gier. Ars Independent Festival raz kolejny przejmuje śląskie stery, nakłaniając do Twojej obecności w Katowicach.

Ars Independent Festival 2018 będzie już 8 edycją multimedialnego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. Nadchodząca odsłona odbędzie się w dniach 25 – 30 września 2018 roku. Impreza eksploruje to co fascynujące w młodej, debiutanckiej i współczesnej kulturze audiowizualnej. Każdego roku festiwal szuka Czarnych Koni w czterech międzynarodowych konkursach, z których nas interesuje jeden – Czarny Koń Gier Wideo!

Ars Independent Festival 2018

Tym razem będzie Ci dane zagrać w 7 tytułów, wywracających Twoje myślenie o dzisiejszych grach. Wyruszysz w podróż „od Marienbadu do Novigradu”, poznasz także historię polskich gier wideo. Marienbad – przez Bartka Kluskę uznany za pierwszą polską grę – cofnie Cię w czasie do 1962 roku.

Dowiesz się również o tym, co piszczy obecnie w polskim indie, a o czym będzie głośno dopiero po festiwalu. Otwarte targi i showcase dla młodych, niezależnych studiów pozwolą Ci zagrać w najnowsze produkcje – tak przedpremierowo, jak i z żywym komentarzem obecnych na miejscu autorek i autorów.

Do tematu Ars Independent Festival 2018 jeszcze niejednokrotnie będziemy wracać na łamach Ustatkowanego Gracza, a może również – po raz pierwszy – pojawimy się na nim w większym niż jednoosobowy skład gronie.


Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.