Ars Indepedent

Miło jest nam poinformować, że jak co roku patronujemy niezwykłemu wydarzeniu na rodzimej scenie gier. Ars Independent Festival raz kolejny przejmuje śląskie stery, nakłaniając do Twojej obecności w Katowicach.

Ars Independent Festival 2018 będzie już 8 edycją multimedialnego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. Nadchodząca odsłona odbędzie się w dniach 25 – 30 września 2018 roku. Impreza eksploruje to co fascynujące w młodej, debiutanckiej i współczesnej kulturze audiowizualnej. Każdego roku festiwal szuka Czarnych Koni w czterech międzynarodowych konkursach, z których nas interesuje jeden – Czarny Koń Gier Wideo!

Ars Independent Festival 2018

Tym razem będzie Ci dane zagrać w 7 tytułów, wywracających Twoje myślenie o dzisiejszych grach. Wyruszysz w podróż „od Marienbadu do Novigradu”, poznasz także historię polskich gier wideo. Marienbad – przez Bartka Kluskę uznany za pierwszą polską grę – cofnie Cię w czasie do 1962 roku.

Dowiesz się również o tym, co piszczy obecnie w polskim indie, a o czym będzie głośno dopiero po festiwalu. Otwarte targi i showcase dla młodych, niezależnych studiów pozwolą Ci zagrać w najnowsze produkcje – tak przedpremierowo, jak i z żywym komentarzem obecnych na miejscu autorek i autorów.

Do tematu Ars Independent Festival 2018 jeszcze niejednokrotnie będziemy wracać na łamach Ustatkowanego Gracza, a może również – po raz pierwszy – pojawimy się na nim w większym niż jednoosobowy skład gronie.


Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.