Xbox Live Android iOS

Usługa Xbox LIVE od zawsze kojarzona jest z konsolą Microsoftu. Nie może być inaczej skoro firma jest jej pomysłodawcą, zaś sama usługa została wdrożona na rynek przy okazji premiery pierwszego Xboksa, przecierając szlaki cyfrowym usługom dystrybucyjnym i kooperacyjnym. Jak się okazuje, Microsoft zapowiedział jej dla urządzeń mobilnych z systemem iOS oraz Android.

Mówiąc językiem ustatkowanego gracza, niebawem grając w wybrane gry na smartfony / tablety, zapisywać się będą za ich pośrednictwem uzyskane w toku rozgrywki osiągnięcia, jak i konto Gamerscore będzie aktualizowane na bieżąco. Podobne udogodnienia dotkną również Twojej listy znajomych czy ustawień rodzinnych. Tytułów gier wprawdzie nie znamy, ale skoro całość ma bazować na developerskich kodach SDK, oznacza to, że dowolny developer będzie mógł wprowadzić powyższe rozwiązania do swoich produkcji.

“Microsoft is bringing its Xbox Live network to iOS and Android devices. The software giant is launching a new cross-platform mobile software development kit (SDK) for game developers to bring Xbox Live functionality to games that run on iOS and Android. Xbox Live features like achievements, Gamerscore, hero stats, friend lists, clubs, and even some family settings will all be available on iOS and Android.” – The Verge

Korzystając z okazji Microsoft zdementował pojawiające się w mediach pogłoski, według których Xbox LIVE miałby trafić na Nintendo Switch.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.