Komiks

Czy wiesz, że w kwietniu na komiksowym rynku pojawią się takie perły jak Wiedźmin, The Division oraz kolejny numer pełnoprawnej serii Anthem?

Jeśli wiesz, lub choć trochę orientujesz się w świecie komiksu doskonale zdajesz sobie również sprawę z tego, że powyższa informacja dotyczy Stanów Zjednoczonych, nie Polski. Warto jednak z wrodzonej ciekawości zerknąć na poniższe komiksy, bo raz – istnieją sklepy umożliwiające ich wysyłkę do naszego kraju, a dwa – jako osoba obeznana z rynkiem gier wideo powinieneś wiedzieć, że wydanie nowej gry na konsole obejmuje często również inne, zakulisowe działania, takie jak chociażby komiksowe zeszyty.


The Division: Extremis Malis #3

W komiksie stanowiącym prequel do Tom Clancy’s The Division 2 agenci Caleb Dunne i Heather Ward biorą na celownik kobietę znaną jako Mantis, przybyłą z Nowego Jorku do Maryland. Próbują ją pokonać korzystając z pomocy Briana Johnsona, jednak szybko zdają sobie sprawę z tego, że znaleźli się w centrum znacznie większego planu, niż pierwotnie zakładali.

Witcher #4: Of Flesh & Flame

Szukając sposobu na uratowanie Geralta przed śmiercią z rąk Ofieri za zbrodnię, której nie popełnił, Dandelion próbuje rozwiązać konflikt w sobie tylko znany, nieco złośliwy sposób…Warto przy okazji szybkiego opisu tego komiksu wskazać, że scenarzystką serii jest Ola Motyka, zaś za ilustracje na okładach odpowiada Marianna Strychowska. Obie Polki związane są z serią od pierwszego numeru Of Flesh & Flame.

Street Fighter Classic Vol. 4

Najlepszej klasy światowi wojownicy walczą na turniejach organizowanych w Hongkongu, Japonii i Ameryce, aby być pewnym zajętych lokat w rankingu turnieju Street Fighter! Nie można oczywiście pominąć faktu, że osobą, z którą przyjdzie im się zmierzyć w finale, będzie sam M. Bison.

Znasz tę historię? Spróbuj tylko zaprzeczyć! Najbardziej w oczy rzuca się bardzo charakterystyczna kreska komiksu, stanowiąca doskonałe uzupełnienie UDON-owej serii. To amerykański sznyt pomieszany z japońską sztuką rysunku, daje wybuchową mieszankę, a komputerowa separacja kolorów dopełnia wizualnego orgazmu.

Anthem #2

Nawiedzana wizją swojej zmarłej babci i zrozpaczona utratą pozycji Strażnika Jani znajduje pociechę w kradzieży egzokombinezonu Javelin i ucieka z Fortu Tarsis. Jej impulsy prowadzą ją do dżungli, w której czeka na nią zagrożenie, jakiego wcześniej nawet sobie nie wyobrażała. Za scenariusz odpowiadają Alexander Freed oraz Mac Walters (wcześniej flirtujący z uniwersum Mass Effect, zaś sam komiks jest prequelem do wiadomej gry).

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.