Hard West

O grze Hard West (za produkcję której odpowiedzialne jest polskie studio CreativeForge Games) utrzymanej w stylistyce Dzikiego Zachodu da się słyszeć już od pewnego czasu. Zamiast niepotrzebnie focusować się na skrawkach przebijających się do mediów informacji, postanowiliśmy zebrać je w całość. Otwórz zatem zimnego browarka i posłuchaj…

Hard West (przeczytaj jej recenzję!) to produkcja będąca z jednej strony horrorem, z drugiej strzelaniną, zaś całość podlana jest rzutem izometrycznym, w której starodawne demony, satanistyczne kulty i chodzący martwi mieszają się w najlepsze. I chociaż istnieją już gry o westernowej tematyce (Read Dead Revolver, High Noon, Law of the West, Call of Juarez czy słynny na cały świat Red Dead Redemption), to jednak dzięki charakterystycznemu miksowi gatunków twórcy odnaleźli prawdopodobnie nieeksploatowaną wcześniej lukę.

W jej sukces wierzą nie tylko osoby odpowiedzialne za produkcję, ale również fani odkąd tylko tytuł pojawił się na Kickstarterze i zebrał odpowiednią kwotę 71 673 USD. Od chwili zaś kiedy gra pozyskała nowego wydawcę – firmę Gambitious Digital Entertainment, mającą w swoim portfolio takie tytuły jak Magnetic: Cage Close lub Breach & Clear: Deadline – pracę nad nią ruszyły z nomen omen kopyta, co prawdopodobnie będzie miało przełożenie na relatywnie szybką datę wydania gry, bo zapowiedzianą już na jesieni tego roku.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.