potter minecraft

Być może będąc ustatkowanym graczem raczej nie należysz do grupy osób pasjami zagrywających się w Minecraft, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że Twoje dzieci (jeżeli je posiadasz, a do tego mają powyżej 7-8 lat) tytuł ten znają na wylot. Podobnie jest też z postacią Harrego Pottera, który fanów (w różnym wieku) ma na całym świecie.

Popularność obu wspomnianych ikon współczesnej popkultury postanowili już kilka lat temu wykorzystać członkowie pewnej niezależnej grupy studnetów informatyki, o nazwie The Floo Network. Chcieli stworzyć mapę właśnie w Minecraft odzwierciedlającą najpopularniejsze lokacje występujące w powieści o charakterystycznym czarodzieju. Coś, co na początku miało być jedynie fanowskim przedsięwzięciem przerodziło się w gigantyczny projekt. W efekcie, niedługo, światło dzienne ujrzy gra RPG “Minecraft School of Witchcraft and Wizardry” stworzona w całości w świecie znanych klocków.

Należy przyznać, że świat wykreowany przez The Floo Network prezentuje się kapitalnie. Na kanale youtube tej niezależnej grupy można obejrzeć kilkuminutowy materiał pokazujący ich dzieło wraz z zapowiedziami najważniejszych założeń dotyczących rozgrywki. Cokolwiek by o Minecraft School of Witchcraft and Wizardry nie mówić, to z pewnością twórcom należą się wielkie wyrazy uznania za ogrom włożonej w ten projekt pracy.

Co ciekawe, tytuł ten dostępny będzie dla chętnych za darmo. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale zdecydowanie warto na nią czekać. Choćby przez wzgląd na dzieciaki!