Twin Mirror

Dla spieszących się, dla nieuważnych, dla ustatkowanych graczy zajmujących się dziećmi, prezentujemy w kolejności występowania najlepsze naszym zdaniem trailery z E3. Ale wcześniej…

POLSKA

#1

Znamy już laureatów Pixel Awards 2018, największego polskiego festiwalu gier niezależnych! W miniony weekend  jury konkursu Pixel Awards 2018 wybrało finalistów spośród 129 produkcji z całego świata. Nagrody przypadły m.in. twórcom takich gier jak Carrion, Bushy Tail, We. The Revolution, 8874. Ale wszystkim, również tym niewymienionym, gratulujemy z całych sił!

#2

Po różnorodnych perturbacjach i trzymaniu odbiorcy w niepewności, Jujubee S.A potwierdziło, że gra KURSK ukaże się na rynku w dniu 11 października na platformach PC / Mac oraz w pierwszej połowie 2019 roku (wraz z integralnym dodatkiem fabularnym “Kengir”) na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

ŚWIAT

#3

Overkill’s The Walking Dead zaskakuje. Nie tylko pięknymi wstawkami FMV, które prezentują kolejny z rzędu trailer tej pozycji, ale również brakiem jakiegokolwiek gameplayu. Na ten moment jesteśmy mocno zaintrygowani, zobaczymy jednak co przyniesie przyszłość…

#4

Monster Boy and the Cursed Kingdom to powrót do czasów, w których z wypiekami na twarzy ogrywaliśmy pozycje poniższej podobne, wszak od platformówek na SNES-a zaczęła się dla wielu przygoda z grami wideo. Jej wydanie zostało zaplanowane na tegoroczny wrzesień.

#5

Indivisible zaś to nawiązanie do gier RPG, których protoplastów nie wypada nie pamiętać. Wszak Legend of Mana i Final Fantasy IV niejednemu otworzyły oczy na ten gatunek (później było Wild Arms, ale to już całkiem inna historia…).

#6

Uciekając już od infantylnych klimatów na rzecz nieco bardziej już poważnych, Twin Mirror zaserwuje Ci opowieść iście kryminalną zmieszaną z elementami thrillera psychologicznego. Lubisz takie? Jeśli tylko jesteś ustatkowanym graczem, któremu zdarza się przełożyć grę wideo nad książkę, powinieneś rozważyć jej zakup.

#7

Halo Infinite to gra, która najpewniej obroni się sama – bez hucznych prezentacji oraz trailerów. Ten zapowiadający nie powala, ale jak sądzimy, z czasem zobaczymy więcej. Na tę chwilę nie została  ujawniona choćby przybliżona data wydania tytułu, który – co oczywiste – będzie ekskluzywnym dla platform takich jak Xbox One oraz Windows.

#8

Ori and the Will of the Wisps, czyli pięknie wyglądająca gra przygodowa, która urzeka tak wykonaniem, jak i zaimplementowaną sekcją muzyczną. Tytuł wzorem powyższego stanowić będzie exclusive na platformę Microsoftu.

#9

Mocno interesującym na ten moment tytułem, nie tylko z powodu tego, iż jest reprezentantem nowego IP, wydaje się być The Awesome Adventures of Captain Spirit. Tytuł traktuje o dziecięcych marzeniach, przez co szczególnie mocno polecamy go rodzicom. Czy jednak w tle roli nie odgrywa alkoholizm ojca, śmierć matki młodego bohatera i nieprzyjemny wypadek? Choć nie powiedziano tego wprost, śmiemy wątpić.

#10

Jeśli jesteś naszym stałym czytelnikiem, wiesz że lubimy dobre książki, do których zalicza się Uniwersum Metro rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Wiesz również doskonale, że i sama seria gier na jego podstawie święci triumfy. Poniższy trailer jest tego dowodem.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.