The Banner Saga 3

Co słychać w Polsce i na świecie? Czy sezon ogórkowy już na dobre rozgościł się w branży gier? Cóż, jak widzisz, nie do końca…

POLSKA

#1

Ville Monarch – niezależny producent gier wideo z Warszawy – zapowiedział wydanie gry Crush Your Enemies na Switcha, który powoli staje się synonimem konsoli, na jaką trafia w zasadzie każda polska produkcja. Jeśli jeszcze nie miałeś sposobności zapoznać się ze wspomnianą, polecamy!

#2

Z kolei Artifex Mundi zapowiedziało grę My Brother Rabbit, nie będącą o dziwo kolejnym tytułem z gatunku HOPA, aczkolwiek równie pięknie wyglądającą oraz przywodzącą na myśl interaktywne bajki dla dzieci. Jak powiedział nam Szymon Bryła, reprezentujący katowickiego wydawcę:

“My Brother Rabbit będzie eksploracyjną grą przygodową, pełną nietuzinkowych łamigłówek, osadzoną w surrealistycznym świecie, gdzie rzeczywistość miesza się z dziecięcą wyobraźnią.”

#3

Ponieważ jesteś ustatkowanym graczem, jak dziś pamiętasz najpewniej program Escape, emitowany niegdyś w telewizji Polonia 1. My tymczasem mamy przyjemność zaprezentować poniższe wideo, będące hołdem dla tego programu. Oto odcinek specjalny Escape. Oczywiście, czytał Tomasz Knapik.

#4

Jujubee S.A ogłosiło przedsprzedaż owianego sławą KURSK-a, który ukaże się na rynku w dniu 11 października; początkowo będzie dostępny jedynie na komputerach klasy PC, z czasem konwertowany na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem rzeczonej gry nieco wcześniej, koniecznie odwiedź podlinkowaną w tym miejscu stronę.

ŚWIAT

#5

Spyro: Reignited Trilogy dostanie bardzo ładną edycję kolekcjonerską. Czy mając w pamięci przygody fioletowego smoka z pierwszej konsoli PlayStation, wytrzymasz do 21 września?

#6

Już za 20 dni z hakiem zagrasz w trzecią odsłonę Banner Saga 3, zapowiedzianą na Switcha, PlayStation 4, Xboksa One oraz platformę PC. Nie kojarzysz serii? Koniecznie nadrób zaległości w postaci dwóch poprzednich części gry (proponujemy szybkie L4…) oraz naszej recenzji.

#7

Jeśli dotychczas korzystałeś z platformy SteamSpy, nie będąc ukontentowanym z pseudo dokładności danych tam zawartych, z pewnością ucieszy Cię informacja, że Valve wprowadzi nowe narzędzie służące gromadzeniu danych ze Steama. Co dokładnie pokaże i na ile będą to dane odzwierciedlające stan faktyczny dowiemy się niebawem.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.