Netflix E3

…coś, czego najpewniej spodziewamy się wszyscy. Ale nie wszyscy wiedzą, że Netflix z grami romansuje nie od dzisiaj.

Już jakiś czas temu głośno było o dodatku do SIMS 4, w którym pojawiały się nawiązania do serialu Stranger Things (Strangerville – przyp.red.), który to zresztą wielokrotnie podejmowany jest w kontekście przeniesienia na konsole obecnej generacji. Netflix zresztą jako pierwsze medium zasłynął również z tego, że pozwala na wybór konkretnej sceny zgodnie z decyzją użytkownika platformy, co wynosi interaktywność na poziom bliski graczom. Ci zresztą lubią Netfliksa, o czym jego włodarze doskonale wiedzą, zapowiadając oficjalnie swoją obecność na zbliżających się targach E3.

Informacje, jakie pojawiły się na Twitterze, pozorujące zresztą niewinną zaczepkę oficjalnego konta targów, nie pozostawiają wątpliwości – przedstawiciele firmy będą obecni podczas tegorocznego E3, a co więcej, poprowadzą panel zatytułowany „Przekształcanie oryginalnych produkcji Netfliksa w gry wideo”.

Jakie Twoim zdaniem seriale produkowane przez giganta usług streamingowych zasługują na konwersję do formatu gier? Przeniesienie Atypowego to może nie najlepszy pomysł, ale zagranie w grę na licencji Narcos mogłoby być nader interesującym doświadczeniem.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.