Resident Evil 3 Remake

Kilka niepotwierdzonych informacji o znanej serii przekazał jeden z użytkowników, którego wcześniejsze doniesienia okazały się prawdziwe.

Twórcy z Capcom zapowiedzieli, że kolejny remake serii Resident Evil będzie w produkcji tylko wtedy, gdy fani docenią odświeżone Resident Evil 2. Oczywiście chodziło o dobrą sprzedaż udanego remake’u, co ostatecznie miało miejsce. Czy więc twórcy obecnie odświeżają trzecią część?

Jeden z informatorów o nazwie AestheticGamer, który wcześniej ujawnił wiele sprawdzonych wiadomości o Resident Evil 7, wersji demonstracyjnej Resident Evil 2 i o pełnej wersji remake’u “dwójki”, tym razem przekazał wieści odnośnie kolejnej odsłony. Okazuje się, że podobno prace przy Resident Evil 8 zostały wewnętrznie opóźnione, a głównym projektem Capcomu jest aktualnie remake Resident Evil 3. Ósma część horrorów ma ponoć czekać na następną generację konsol i wtedy dopiero ma dostać datę premiery.

Z kolei wg niepotwierdzonego źródła Resident Evil 3 Remake ma “nie być tym, czego prawdopodobnie spodziewają się fani”. Co może oznaczać takie stwierdzenie? Czyżby horror odstawał wykonaniem od rewelacyjnego remake’u drugiej części? Coś jest na rzeczy, bo produkcją gry zajmuje się inny zespół niż ten od RE2, a premiera odrestaurowanej “trójki” ma mieć miejsce dużo wcześniej niż się spodziewasz.

Wieści te trzeba traktować z przymrużeniem oka, jednak źródło już kilka razy uprzedziło twórców i przekazało prawdzie informacje.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.