Kingdom Come: Deliverance 2

Czyżby szef Warhorse Studios właśnie przez przypadek ujawnił prace przy Kingdom Come: Deliverance 2? Interesujący tweet daje do myślenia.

Choć do gry Kingdom Come: Deliverance wciąż szykowane są dodatki – “Band of Bastards” i “A Woman’s Lot”, to prawdopodobnie ruszyły już prace przy sequelu czeskiej produkcji. Szef Warhorse Studios, Daniel Vavra umieścił na Twitterze wpis prezentujący rycerzy podczas, jak to napisał twórca, ciężkiej pracy. Zdjęcia z pozoru wyglądają normalnie, jednak na jednym z nich w prawym górnym roku jest tablica, a na niej napisany tajemniczy skrót “KCD2 – 1506”.

Jeśli ów skrót oznacza Kingdom Come: Deliverance 2 – 1506, to można spekulować, że akcja sequela będzie miała miejsce ponad sto lat po wydarzeniach z pierwszej części. Sądząc po udostępnionych zdjęciach, czeski deweloper na poważnie wziął się do pracy dbając o najmniejsze szczegóły. Bohaterem “dwójki” może być potomek Henryka, a gra mogłaby ukazać się w 2020 roku.

Tyle spekulowania odnośnie tej “historycznej zagadki/wpadki”, ale trzeba przyznać, że fani gry mogą pomału zacierać ręce.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.