vr-microsoft-xboxonex-ustatkowanygracz

Firma Microsoft prawdopodobnie oddaje pole wirtualnej rzeczywistości swoim konkurentom i nie jest zainteresowana technologią VR. Jeden z twórców wypowiedział się na ten temat.

Sony ciągle inwestuje w VR, może nawet zaprezentuje kolejne gogle wraz z premierą PlayStation 5. Nintendo podobno już szykuje swoje gogle wirtualnej rzeczywistości do Switcha, jednak główny konkurent na rynku prawdopodobnie skupi się na innych bajerach, pozostawiając VR na kolejną generację.

Swoją teorię w tym temacie ma główny projektant Tessera Studios, Pablo Lafora. Ekipa aktualnie pracuje przy horrorze Intruders: Hide and Seek na PSVR, więc dogłębnie siedzi w temacie. Twórca w rozmowie z serwisem GamingBolt potwierdził, że wielokrotnie pytał Microsoft o technologię VR i za każdym razem nie otrzymał żadnych odpowiedzi czy potwierdzeń odnośnie zainteresowania zielonego giganta wirtualną rzeczywistością. On sam uważa to za bardzo ryzykowny ruch, jeśli spojrzeć na wzmożone działania konkurencji.

Microsoft prawdopodobnie z premierą najnowszej konsoli zrezygnuje z VR, jednak są szanse na kompatybilność konsoli Xbox Scarlet (nazwa wciąż testowa) z goglami rozszerzonej rzeczywistości HoloLens2. Taka strategia, jeśli miałaby miejsce to jednak tylko jako dodatek, a nie rdzeń rozrywki oferowanej przez Microsoft.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.