phil spencer

Tak przynajmniej uważa szef Xboksa, który zapewnia o wielu lepszych aspektach nowej generacji konsol.

Pierwsze wrażenie odpalając konsolę nowej generacji to oczywiście zachwyt piękną grafiką. Tak będzie w przypadku nowego Xboksa ale graficzne wodotryski to nie jedyna rzecz, jaka będzie ważna dla graczy podczas zabawy.

Szef Xboksa, Phil Spencer w wywiadzie dla Weekly Famistu opowiadał o ładniejszej grafice ale też zaznaczył inne aspekty poprawiające wrażenia z gier. Krótsze czasy ładownia, mniejsze opóźnienia czy lepsza płynność rozgrywki wraz z ładniejszą szatą graficzną znacznie poprawią odczucia podczas grania.

Spencer ma nadzieję, że wspomniane bolączki obecnej generacji konsol zostaną wyeliminowane i tym samym “granie będzie lepsze”. Nowe platformy na papierze mają o wiele lepsze technikalia od obecnych sprzętów, jednak to już od poszczególnych developerów będzie zależeć jak poradzą sobie z optymalizacją nowych gier.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.