CD Projekt RED

Poniższe informacje zdradziła nam osoba mocno związana na co dzień z firmą odpowiedzialną za stworzenie Wiedźmina 3. Czy znajdą potwierdzenie w rzeczywistości?

W interesującej rozmowie telefonicznej jaką przeprowadziliśmy w dniu 29 marca dowiedzieliśmy się kilku wprawdzie niepotwierdzonych, ale jakże gorących informacji. Zaznaczamy jednak, że osoba ta prosiła o niepublikowanie jej nazwiska z uwagi na charakter przeprowadzonej rozmowy.

Twórcy z CD Projekt RED ostatnio ujawnili wzmiankę o produkcji dwóch wielkich tytułów i wydaniu ich do 2021 roku. Jednym z nich jest oczywiście Cyberpunk 2077, jednak tajemnicą owiana była druga gra. Poznaliśmy jednak kilka sekretów polskiego developera. Oto zaledwie urywek naszej rozmowy, dalsza część pojawi się w następnym tygodniu.


Ustatkowany Gracz: Zacznijmy z przytupem. Przy jakim tytule oprócz Cyberpunka 2077 pracuje obecnie CD Projekt RED?

Nasze źródło: Jeden zespół warszawskiego studia pełną parą pracuje przy Cyberpunku, a druga, o wiele mniejsza ekipa tworzy grę opartą o tryb battle royale, osadzoną w uniwersum Wiedźmina. Nie mogę zdradzić jednak roboczego tytułu produkcji. Studio po wielu wewnętrznych ustaleniach zdecydowało się na taki krok. Jak wiadomo, jest to niezwykle popularny rodzaj rozgrywki, w związku z czym polski developer chce spróbować swoich sił łącząc lubiane uniwersum z modną obecnie multiplatformową formą cyfrowej zabawy.

Gracze mogą spodziewać się wspaniałych, wielkich map znanych choćby z Wiedźmina 3, ale i całkiem nowych, świeżych patentów na walkę. Do wyboru będą nie tylko najbardziej znane charaktery z książek Andrzeja Sapkowskiego, ale też te mniej znane i całkiem nowe. Wydaje mi się, że już i tak dużo ujawniłem; sam tytuł niech pozostanie owiany tajemnicą.

Ustatkowany Gracz: Jeśli jesteśmy już przy Andrzeju Sapkowskim… Czy znasz detale porozumienia twórców ze znanym autorem, dotyczące należnej wypłaty (wg Sapkowskiego) z tytułu praw do Wiedźmina?

Nasze źródło: A to mało już powiedziałem o planach CD Projekt RED (śmiech)? Zdradzę tylko tyle, że porozumienie jest już podpisane przez obie strony i nie będzie to kwota 60 milionów złotych. Na ile udało się Sapkowskiemu dogadać z zarządem? Powiem tak – to wciąż ogromne pieniądze, które zostaną wypłacone autorowi w dwóch transzach przelewem oraz procentowy zysk z kolejnych gier. Bez rozprawy sądowej oczywiście.

W zakładce LOKALIZACJE na oficjalnej stronie CD Projekt RED znajduje się niewiele mówiący wykrzyknik. Czyżby nawiązanie do nowo powstającej siedziby?

Ustatkowany Gracz: Czy to prawda, że firma zatrudni wkrótce ponad 250 nowych pracowników?

Nasze źródło: Tak, firma stale się rozwija i już niedługo świat usłyszy o kolejnym oddziale polskiego studia. Zdradzę jedynie, że przewrotnie nie powstanie ono w Polsce. Wtedy też będzie potrzebny “nowy narybek” otwarty na całkiem nowe wyzwania.

Do tematu wrócimy, publikując całą rozmowę z naszym źródłem po stronie developera już w następnym tygodniu.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.