Jujubee

Nie musimy przypominać Ci czym jest spółka akcyjna Jujubee. 1 sierpnia pisaliśmy przecież o ich najnowszej produkcji zatytułowanej Realpolitiks, jak również przytoczyliśmy wypowiedź prezesa jej zarządu.

Tym bardziej miło jest nam poinformować, że katowickie studio developerskie zajmujące się na co dzień tworzeniem gier na platformy stacjonarne oraz mobilne zadebiutowało na rynku przeznaczonym dla powstających bądź młodych spółek o stosunkowo niewielkiej przewidywanej kapitalizacji, tj. na NewConnect, pozyskując ponad 1,7 mln złotych na dalszy rozwój i inwestycje.

“Chcieliśmy iść na giełdę przede wszystkim dlatego, żeby nasza spółka przeszła na poziom wyżej. (…) Zależy nam na tym, aby robić większe gry na większe platformy. Koncentrujemy się na współpracy z zagranicznymi partnerami, którzy zapewniają nam w ten właśnie sposób finansowanie” – Michał Stępień, CEO Jujubee S.A.

W zarządzie spółki, oprócz prezesa, zasiadają również Arkadiusz Duch oraz Igor Zieliński – obydwoje pełniący funkcję wiceprezesów, będący również prawdziwie ustatkowanymi graczami.

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.