Gry

Wszyscy doskonale wiemy, że oddzielenie świata wirtualnego od rzeczywistości nie wszystkim przychodzi łatwo. Możliwe, że tę umiejętność nabywa się z wiekiem, aczkolwiek wpływ na ten fakt może mieć również podłoże środowiskowe lub stopień niedojrzałości psychicznej jednostki. Bez względu na to, co tym razem przeważyło, skutki jak zawsze są katastrofalne.

W dniu wczorajszym ogólnopolskie media poinformowały o kolejnym morderstwie, w tle którego występują gry – jakżeby inaczej… Odurzony substancjami psychoaktywnymi 20-latek z Konina w amoku narkotycznych wizji zabił własną matkę. Dziwny nacisk pada jednak na “miał wrażenie, że uczestniczy w grze komputerowej”. Jak potwierdziły organy ścigania syn ofiary został zatrzymany i będzie przebadany na obecność substancji odurzających.

Możliwe, że szukamy dziury w całym, ale niejednokrotnie widzieliśmy jak szala wartości tym podobnej informacji przechylała się w niewłaściwą stronę – zamiast informować o szkodliwości narkotyków sensownie przeprowadzanymi kampaniami społecznymi, odwraca się kota ogonem żerując na grach, jako czynniku stymulującym podobne zachowania. Optymistycznie zakładamy, że w tym wypadku nie będzie to miało miejsca, ale – jak znamy życie…

Autor Mateusz Czerwiński

Mateusz jest człowiekiem niebojącym się nowych wyzwań, bez względu na formę, jaką te przyjmują. Propaguje gry wideo gdzie tylko i w jaki sposób może (zarówno na łamach prasy drukowanej, w internecie oraz w telewizji), bowiem uznaje je za krewną sztuki audiowizualnej. Jest jednocześnie ustatkowanym graczem i ojcem kolekcjonującym doświadczenie z różnych dziedzin życia. Kocha gry narracyjne, pamięta czasy NES-a.