assassin's creed valhalla game

Kolejnym tytułem naszego faktografu jest Assassin’s Creed Valhalla. Co już teraz wiadomo o przygodach Eivora?

Temat jeszcze gorący i po 8 godzinach pracy grafika, wreszcie pojawił się pierwszy zwiastun oraz wiele faktów ujawnionych przez twórców. Po dwóch latach “głodu” fanów serii Assassin’s Creed opowieść z Północy ma szansę zaspokoić graczy. Olbrzymi świat, nordycki klimat i kilka nowości to kolejna propozycja twórców z Ubisoftu. Oto 15 faktów prosto z Valhalli.

1.Assassin’s Creed Valhalla pojawi się pod koniec bieżącego roku na Xboksa Series X, Xboksa One, PlayStation 5, PlayStation 4, Stadię i PC.

2.Bohaterem gry będzie Eivor ale podobnie jak w Odyssey będzie można grać też jako kobieta. Bohater w IX wieku naszej ery, poprowadzi swój nordycki lud przez lodowate Morze Północne, uciekając przed niekończącą się wojną w Norwegii i malejącymi zasobami. Chcąc przetrwać będziesz musiał zbudować nowy dom na wrogich ziemiach Anglii.

3.W poszukiwaniu lepszego bytu zbudujesz i ulepszysz osadę o nowe budynki (koszary, kuźnię czy salony tatuażu). Dostępne będzie też powiększanie klanu i rekrutacja nowych członków.

4.Eivor chcąc zwiększyć wpływy będzie z zaskoczenia atakował armie i fortece wroga, także ze swojego statku.

5.Valhalla będzie dostępna w edycji standardowej, Złotej, Ultimate i kolekcjonerskiej. W skład Złotej wejdzie gra i przepustka sezonowa, Ultimate to gra, przepustka sezonowa i pakiet dający graczom dostęp do zawartości personalizacji – pakietów berserka i zestawu run ulepszających uzbrojenie. Z kolei kolekcjonerka zawierać będzie wszystko to, co w edycji Ultimate oraz figurkę Eivora, 5 cm statuę głównego bohatera, soundtrack, litografie, certyfikat autentyczności, pudełko kolekcjonerskie i steelbook. Zamawiając grę przed premierą, otrzymasz dostęp do dodatku “The Way of the Berserker”.

6.Podczas rozgrywki dostępne będą działania takie jak polowanie, wędkarstwo, gra w kości czy tradycyjne konkursy nordyckie.

7.W Assassin’s Creed Valhalla prawie każda decyzja, którą podejmiesz będzie miała trwałe skutki na całym świecie. Co ciekawe, przemoc nie będzie jedyną taktyką, gdyż czasami opcje pokojowe i język mogą być bardziej skuteczne niż miecz. Każda strategia walki, sojusz polityczny czy podejmowany wybór wpłynie na całą podróż.

8.Możesz liczyć na usprawniony system walki i posługiwanie się dwoma rodzajami broni (topory, miecze, tarcze) przeciwko bardziej różnorodnym wrogom. Powróci oczywiście ukryte ostrze.

9.Podczas walki będą dostępne najazdy na saskie fortece w celu plądrowania i poszukiwania potrzebnych zasobów. Najazdy będą brutalniejsze niż wszystko, co kiedykolwiek widziałeś w Assassin’s Creed.

10.Możliwa będzie dekapitacja i rozczłonkowanie przeciwnika.

11.W Valhalli będzie możliwe werbowanie wikińskich najemników, stworzonych przez innych graczy i udostępnianie własnych w sieci.

12.Społeczeństwo Wikingów, rytuał i mitologia to podstawowa część świata Assassin’s Creed Valhalla. Bogowie i mity odgrywały bardzo ważną rolę w codziennym życiu ludu nordyckiego poprzez rozmaite ceremonie, przesądy, rytuały czy wierzenia.

13.Twórcy czerpali wiedzę ze źródeł historycznych z tamtych czasów, kronik, mitów i innych tekstów. Niestety Wikingowie pozostawili bardzo niewiele po sobie, a ich negatywny wizerunek i postrzeganie sprawiły, że część zbiorów napisana jest przez ich ofiary.

14.Powróci zaawansowana mechanika RPG, skradanie i brutalne finishery.

15.Przy produkcji Assassin’s Creed Valhalla pracuje 15 zespołów programistów na całym świecie. Głównym dowodzącym jest ekipa z Montrealu.

Autor Marcin Wronka

Choć Marcin od dziecka wychowany był na prymitywnych wirtualnych światach, zauroczony jest nimi do dziś. Gry wideo nosi w sercu i od wielu lat przelewa myśli z nimi związane na papier. Recenzjami stara się zaintrygować odbiorcę, w publicystyce zarażać zaś swoją pasją. Poszukiwacz pozytywnych stron życia, ceniący doświadczenie i nieprzychylnie nastawiony do szeroko pojętej głupoty. Ustatkowany gracz.